Informator Wrocław

Wrocław liderem wzrostu gospodarczego

Wrocław liderem wzrostu gospodarczego

Wrocław liderem wzrostu gospodarczego
10 lipca
14:29 2014

Wrocław to silnie uprzemysłowione miasto, które gospodarczo skutecznie konkuruje ze wszystkimi znaczącymi dużymi miastami w naszym kraju czyli Poznaniem, Szczecinem, Trójmiastem, Krakowem, no może poza Warszawą, która w którejkolwiek gospodarczej kategorii trudno przebić. Przykładowo dochód jaki generuje to miasto rocznie sięga czterech miliardów złotych i jest to wynik bardzo dobry biorąc pod uwagę inne miasta, które zdają się równie ciężko pracować na swój sukces.

Skąd we Wrocławiu taki ruch w interesie i takie dobre warunki rozwoju?

Czy chodzi tylko o dobre zarządzanie miastem przez Prezydenta Rafała Dutkiewicza? Prawdopodobnie może być to jeden z głównych czynników gwarantujący wzrost jakości życia w tym mieście, bo przypomnijmy, że we Wrocławiu dochód na jednego mieszkańca to średnio ponad sześć tysięcy złotych! Ale być może też taki rozwój i gospodarność Wrocławianie mają wyuczony przez lata. Bardzo niski poziom bezrobocia dodatkowo świadczy o tym, że oto Wrocław jest miastem, które warto i należy naśladować. Jest jakby latarnią, przywódcą innych miast o podobnym profilu, które może służyć przykładem i wzorcem gospodarczym jeżeli chodzi o plany ewolucyjne miasta.

Wrocław może poszczycić się kilkoma ważnymi fabrykami, które w dużym stopniu przyczyniają się to rozwoju tej aglomeracji miejskiej. Najważniejsze przedstawicielstwa zagranicznych firm takich jak Bosch czy Google, upodobałoysobie to miejsce i założyły tutaj swoje główne w kraju oddziały. Przedstawicielstw zachodnich koncernów jest we Wrocławiu więcej i często Wrocław skutecznie konkuruje o pozyskiwanie nowych firm wygrywając konkurencję nawet z Warszawą, która jest jakby nie było położona dalej od Zachodu ale też ma trudniejszą komunikację. Przecież do Wrocławia z Berlina, Pragi, Ostrawy, Wiednia to dosłownie moment korzystając z nowoczesnych europejskich autostrad!

We Wrocławiu przykładowo produkuje się nowoczesne autobusy oraz specjalistyczne wagony tramwajowe, które obserwujemy na torach dużych miast Polski a także miast zagranicznych, którym owe wagony Wrocław sprzedaje cyklinie na podstawie wieloletnich kontraktów. Wrocław jest również siedzibą wielu nowoczesnych firm, które znane są na całym świecie ze swojego twórczego potencjału. Mowa tutaj o bardzo znanej firmie w branży, jaką jest niewątpliwie firma Blauff lub też Maas. Wszystko to zebrane w całość świadczy o jakości, przedsiębiorczości oraz fachowości całego Wrocławia a dumni Wrocławianie mają powody by się z tego miasta cieszyć.

Related Articles

POLECAMY

Współczesny tryb życia i cały sposób funkcjonowania naszej rozwiniętej cywilizacji nie sprzyja zachowaniu zdrowia. Jednym z objawów jest niewłaściwe odżywianie się. Jemy na szybko, byle jak i wysoko przetworzoną żywność. Każdy dietetyk, nie tylko we Wrocławiu powie, że tak być nie powinno. Efekt takiego zachowania może być tylko jeden – zwiększenie masy ciała, nadprogramowe kilogramy, większy obwód w pasie i niezapinające się spodnie. Jeśli dostrzegasz u siebie taki problem, działaj. Możesz zgłosić się o pomoc do dietetyka. Na tej stronie znajdziesz właściwego dla siebie. Zapraszam.