Informator Wrocław

Terapeuta uzależnień od zaraz

Terapeuta uzależnień od zaraz

Terapeuta uzależnień od zaraz
29 sierpnia
18:37 2023

Używki nie są rozwiązaniem żadnych problemów. Ludzie często sięgają po alkohol ponieważ ich relaksuje i daje poczucie odprężenia. I można filozoficznie powiedzieć, że wszystko jest dla ludzi.

Groźne jest picie codzienne

Lampka wina czy jeden drink raz na jakiś czas nie są szkodliwe i nie doprowadzą do uzależnienia. Ale już każdy, kto profesjonalnie prowadzi terapię uzależnienia, powie, że codzienne picie nawet „tylko” jednego piwa jest bardzo groźne. Wykształca się bowiem wtedy nawyk, który może się przekształcić w nałóg. A wtedy już będzie czas aby zacząć się leczyć z pomocą terapii uzależnień.

Na terapii poradzisz sobie z alkoholem

Rozmawialiśmy ostatnio z jednym trzeźwiejącym alkoholikiem, który właśnie powiedział nam, że u niego zaczęło się od popijania po pracy. Dodał, że większość podobnych ludzi, z którymi miał do czynienia tak jest. Wydaje się, że jedno piwo jest czymś niewinnym. I może być, ale absolutnie nie pite codziennie. Na terapię uzależnień wcale nie trafiają osoby, które są w już tak zaawansowanym stadium swojej choroby, że tracą pracę, mieszkanie, zostają osobami bezdomnymi i muszą żebrać albo kraść.

W uzależnienie popadają różni ludzie

Jeden z terapeutów uzależnień z Wrocławia, z którym ostatnio rozmawialiśmy, powiedział nam, że na grupowej terapii uzależnienia, którą ostatnio prowadził, dominowali ludzie jakby to rzec, „dobrze ustawieni”: przedsiębiorcy, wykonujący dobre zawody, ojcowie i matki swoich rodzin. Był wyższy oficer wojska. To dobrze, że ci ludzie w porę zrozumieli problem swojego nałogu i zdecydowali się na odpowiednio wczesne leczenie swojego problemu poprzez terapię uzależnień.

Warto leczyć uzależnienie

Jest ona konieczne aby wyzdrowieć, ponieważ osobie uzależnionej nie wystarczy jedynie, że odstawi swoją używkę i rozpocznie abstynencję. Jeśli nie dowie się, dlaczego pije, prawdopodobne abstynencja zostanie złamana i nastąpi nawrót choroby. Terapia uzależnień zaś da mu wiedzę, jak sobie radzić z chęcią napicia się i jakie procesy myślowe w jego głowie prowadzą go do podjęcia takiej szkodliwej decyzji. Nie warto więc zmagać się ze swoim problem samodzielnie. Lepiej zaufać specjaliści, który poprowadzi przez terapię uzależnienia i tym samym wyprowadzi z nałogu.

Related Articles