Informator Wrocław

Legnica miedzią słynąca

Legnica miedzią słynąca

Legnica miedzią słynąca
30 czerwca
17:34 2014

Legnica jest dla wielu osób jest miastem wręcz kultowym. Jest tak zapewne dlatego, że Legnica jest naładowana pozytywną energią, która płynie z życzliwości jej mieszkańców oraz dlatego, że jest miejscem gdzie schodzi się wiele nurtów kulturowych. Jest to spowodowane tym, że miasto przechodziło z rąk do rąk kilka razy. Ostatnimi czasy było to miasto niemieckie, a po wojnie Polskie. Tak też jest do dziś.

Legnica miedzią słynąca

Dzieje ostatnich 300 lat w Legnicy to ciągłe upiększani miasta oraz dbanie o jego rozwój kulturowy i duchowy. W czasach obecnych możemy wszystkie te ślady historii oglądać w różnych muzeach i usystematyzowanych zbiorach, które otwarto dla wszystkich ludzi zainteresowanych kulturą i aglomeracją Legnicką. Jeżeli będziemy zwiedzać muzea w owym mieście naprawdę warto udać się do znanego w całej Europie Muzeum Miedzi, które jak może zmylić nazwa nie jest związane z górnictwem i wydobyciem miedzi w Legnicy, ani z koncernem KGHiM Polska Miedź, który ma swoją siedzibę w Legnicy. Muzeum miedzi, o którym mowa zajmuje się po prostu zbieractwem, kultywowaniem oraz propagowaniem wszystkiego co związane jest i co wykonane bywało kiedykolwiek z tego szlachetnego materiały jakim jest miedź. Bardzo często w Legnickim Muzeum Miedzi możemy natrafić na jakąś szczególną wystawę lub imprezę okolicznościową, której towarzyszy szereg różnych mini wystaw oraz istotnych w tej tematyce prelekcji albo na wystawę tematyczną poświęconą jednemu rodzajowi produktów. Tak na przykład kiedyś zorganizowano wystawę miedzianych czajników, a innym razem miedzianych monet lub domowych ozdób i wyposażenia z miedzi np. klamek, kołatek, misek.

ale nie tylko!

Jeżeli jednak nie interesuje nas miedź tylko na przykład obrazy i fotografia, możemy a nawet powinniśmy udać się do galerii, która mieści się na bardzo znanym i gustownie urządzonym placu Katedralnym. Galeria, o której mowa na pewno rzuci się nam w oczy, a jej nazwa zapadnie w pamięci, bowiem nazywa się Pod Przepiórczym Koszem i jest to jedyna w Legnicy samodzielna galeria różnego rodzaju dzieł sztuki. Posiada ona swój oddział Galeria Ring, która jakością wcale nie jest gorsza od galerii głównej. Jak widać, Legnica ma nam wiele do zaoferowania, a jeszcze więcej ujrzymy na miejscu.

Related Articles