Informator Wrocław

Ktoś musi naprawiać pokrycia dachowe

Ktoś musi naprawiać pokrycia dachowe

Ktoś musi naprawiać pokrycia dachowe
24 grudnia
18:53 2019

W samym Wrocławiu brakuje wykwalifikowanych pracowników budowlanych, jakich de facto z roku na rok jest coraz mniej, powód jest tylko jeden mianowicie chodzi o emigrację i pracę za granicami naszego kraju, która jest zresztą bardziej opłacalna pod względem finansowym.

Deficyt specjalistów wykonujących pokrycia dachowe

To problem jaki dotyka nie tylko wrocławskie firmy działające w tej branży, lecz także klientów którzy szukają profesjonalnych fachowców gotowych do podjęcia określonych działań. Oczywiście można wspomnieć o potrzebie kształcenia młodych pokoleń w tym zawodzie, dekarstwo to jednak specjalizacja jaka nie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wręcz przeciwnie.

Pewnie, że w innych częściach naszego kraju sytuacja wygląda podobnie, dekarze ci posiadający przysłowiowy fach w ręku wyjeżdżają nie tylko z Wrocławia ale z całej Polski w poszukiwaniu lepszych warunków pracy.

  • A pokrycia dachowe się sypią.

Z drugiej jednak strony warto także wspomnieć o ogromnym popycie na usługi dw zakresie napraw pokryć dachowych, pojawia się wiele zleceń jak i klientów indywidualnych, doskonale zdajemy sobie sprawę, iż dekarze to ktoś kogo nie da się zastąpić.

Mówimy tutaj przecież o pracownikach

Dysponujących odpowiednim doświadczeniem, umiejętnościami oraz posiadających optymalną wiedzę, jaką wykorzystują w realizacji poszczególnych zadań. Raczej nic nie wskazuje na to by sytuacja we Wrocławiu w zakresie pokryć dachowych miała ulec zmianie, deficyt i brak wykwalifikowanych pracowników budowlanych w tym także samych fachowców jak dekarze, to problem jakiego nie uda się rozwiązać w z dnia na dzień.

Related Articles