Informator Wrocław

Kraków i Wrocław – studenckie miasta

Kraków i Wrocław – studenckie miasta

Kraków i Wrocław – studenckie miasta
12 czerwca
20:56 2017

Z pewnością stolica Dolnego Śląska to miejsce, w którym warto studiować. Miejscowe uczelnie zajmują czołowe miejsca w rankingach najlepszych szkół polskich a nauczyciele akademiccy i naukowcy mają uznanie nie tylko w kraju, ale również zagranicą. Kwitnie tu nie tylko życie naukowe, ale również studenckie, o czym świadczy każdy wieczór na Rynku w okresie od października do czerwca. Nawet sesja nie przeszkadza studentom w zabawie.

Jednak są kierunki, co do których lepiej zastanowić się nad wyborem innego miejsca do studiowania. Na przykład nieodległy znowu tak bardzo Kraków, który mimo wszystko jest o krok z przodu jeśli chodzi o rozwój życia akademickiego. Przynajmniej tak twierdzą wspomniane powyżej kierunki. Oczywiście nie oznacza to, że Kraków jest lepszy we wszystkim, ale w jednym z całą pewnością tak: mamy tu na myśli Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, który prowadzi studia azjatyckie. Wiecie na przykład, że możecie tu nauczyć się dużo o Wietnamie i Indonezji, a nie tylko o Bliskim Wschodzie, czy Japonii?

Nie jest celem tego tekstu dyskredytować Wrocław, ale jeśli w poszczególnych kierunkach Kraków jest lepszy, to dlaczego tego nie przyznać? Dlatego zapraszamy na studia japońskie, chińskie, izraelskie i wiele innych. Ale do Krakowa. Zachęcamy do odwiedzenia strony krakowskiego Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, z której dowiecie się wiele więcej na temat studiów na takich kierunkach, jak również studiach w Krakowie. Naprawdę warto. A że dojazd szybki (autostrada, połączenia kolejowe), to z pewnością studiowanie tam będzie ułatwione także od strony organizacyjnej.

Related Articles