Informator Wrocław

Innere Stadt finansowe serce Wiednia

Innere Stadt finansowe serce Wiednia

Innere Stadt finansowe serce Wiednia
26 lipca
14:22 2014

Miasto Wiedeń jest znane każdemu kto zna podstawy wiedzy o Europie. To przepiękne miasto ma bogatą historię i onieśmiela swoimi dokonaniami oraz architekturą nawet najznakomitszych dzisiejszych architektów. Miasto pochodzi z prawie pięćsetnego roku przed naszą erą.

Jeżeli zagłębimy się w to kto był wówczas założycielem Wiednia, okaże się, że były to różne osady Celtyckie, które jednocząc się utworzyły miasto Wiedeń. W zasadzie do dziś dnia jest osobnym miastem-państwem, a dokładnie mówiąc miastem statutarnym, w którym prawo obowiązuje dokładnie takie jakie uchwali lokalny samorząd Wiednia. Rządzenie tak rozległym terenem miejskim było by nie możliwe gdyby nie zastosowano specjalnego podziału administracyjnego, który znacząco ułatwia przepływ pieniędzy i inwestycji z centrali Austrii do miasta Wiedeń.

Owe miasto podzielono zatem na 23 dzielnice, w których każda ma inne zadania, inne cele i inne sposoby na ich realizację. Największa dzielnica – matka, czyli centralny rejon Wiednia noszący nazwę Innere Stadt, jest najbardziej obciążone ustawowo jeżeli chodzi o zbiór podatków w Wiedniu ale ma także przywileje jakimi jest nadzór nad wydatkami i innymi lukratywami Wiedeńskimi. W tejże dzielnicy żyje, mieszka pracuje niecałe siedemnaście tysięcy osób. Jest to zdecydowanie najstarsza i zarazem najpiękniejsza dzielnica Wiednia, którą każdy musi choć raz w życiu zobaczyć. Choćby dla odwiedzenia najdroższej ulicy w Austrii noszącej nazwę Graben. To ulica na której każdy liczący się aktor, polityk, muzyk ogólnie mówiąc celebryci przybywają aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Drugą ważną dzielnicą Wiednia jest Leopoldstadt, który znany jest między innymi z tego, że przed wojną mieszkali tutaj Żydzi. Wiedeń kryje w sobie wiele ciekawostek, które chętnie opowie wam każdy napotkany przewodnik.

Related Articles