Informator Wrocław

Dofinansowanie przez Unię Europejską

Dofinansowanie przez Unię Europejską

Dofinansowanie przez Unię Europejską
30 sierpnia
13:16 2014

Unia Europejska otwiera rynek możliwości dla polskich przedsiębiorców. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z regionu granicznego, mogą zainteresować Cię programy współpracy transgranicznej, których głównym celem jest integracja społeczeństwa, otworzenie rynku pracy i handlu dla danych regionów. Rozbudowa wspólnej infrastruktury sprawia, że regiony przygraniczne stają się niezwykle atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów.

Dofinansowanie przez Unię Europejską

Środki, które pochodzą z dofinansowania przez Unię Europejską umożliwiają rozpoczęcie wielu ciekawych inwestycji mających na celu polepszyć sytuację w Twoim regionie. Dlaczego więc nie zgłosić swojego projektu do programu współpracy międzynarodowej pomiędzy Polską i jej sąsiadem? Współpraca transgraniczna pomiędzy Polską i krajami sąsiedzkimi od roku 2007 wspiera lokalne projekty, takie jak rozwój dróg, programy edukacyjne dla obu narodów oraz podtrzymanie tradycji regionalnych. Jeśli więc posiadasz projekt, który Twoim zdaniem zasługuje na uwagę, poszukaj informacji o lokalnym programie kooperacyjnym. Wypełnij dokładnie wniosek, jaki znajdziesz na stronie internetowej projektu. Podania oceniane są przez Komisję Projektu, w skład której wchodzą osoby obu narodowości, a więc podanie wypełnione musi być w dwóch językach. Następnie potrzebujesz zbudować biznesplan, który przedstawiać będzie koszty realizacji postawionych przez Ciebie celów.

Budżet powinieneś podać w euro, ponieważ projekt współpracy międzynarodowej realizowany jest w ramach współpracy krajów Wspólnoty Unii Europejskiej. Projekt współpracy może jedynie sfinansować realizację Twojego przedsięwzięcia, nie udziela pożyczek, nie daje również zadatków. Jeśli Twój projekt zostanie odrzucony przez komisję Współpracy Transgranicznej dla Twojego regionu, nie poddawaj się. Skonsultuj się ze specjalistą do spraw takich wniosków, wyciągnij lekcję i złóż wniosek ponownie. Warto bowiem współpracować z sąsiadem w ramach programu Unii Europejskiej.

Related Articles