Informator Wrocław

Dieta garściowa pod okiem dietetyka

Dieta garściowa pod okiem dietetyka

Dieta garściowa pod okiem dietetyka
16 sierpnia
17:55 2017

Czy wiecie, że w Polsce już ponad 25 procent osób cierpi na nadwagę a nawet otyłość? Niestety, ale Wrocław pod tym względem się nie różni. Te statystyki w naszym mieście wyglądają podobnie. Na szczęście jest wiele diet, których zaadaptowania można spróbować, aby zrzucić zbędne kilogramy. Z całą pewnością ruch też nie jest tym, co nam zaszkodzi, ale jeśli mamy do czynienia z dużą otyłością, lepsze wszystkie takie sprawy skonsultować z dietetykiem.

Niejeden dietetyk poleci dietę garściową

Metod na skuteczne odchudzanie jest naprawdę bardzo dużo. Niemalże każdego dnia czasopisma, programy telewizyjne i internet oferują nam nowoczesne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów. Z pośród tak bogatej oferty ciężko jest wybrać coś konkretnego. Dlatego też, bardzo często kierujemy się modą. I tak na przykład w ostatnim czasie rekordy popularności bije dieta garściowa. Na czym polega to odchudzanie?

Sposób wydaje się być bardzo prosty, dieta polega na spożywaniu w ciągu całego dnia pięciu posiłków w regularnych odstępach czasu. Metoda ta bardzo przypomina dietę 1000 kcal, różnicą jest wielkość posiłków. Każdy posiłek powinien mieć wielkość jednej garści. Zazwyczaj w garści dorosłej osoby mieści się około 250 g. jest to odpowiednik klasycznej szklanki. Dieta garściowa pozwala na zrzucenie do 5 kg w ciągu miesiąca. Należy jeść dużo zielonych warzyw, produkty pełnoziarniste oraz chude mięsa. Osoby, które będą się odchudzać tą metodą muszą unikać nasyconych tłuszczów, gotowych produktów instant oraz soli.

Dieta garściowa to dobra dieta odchudzająca, ale jak każdy inny sposób na odchudzanie zadziała tylko wtedy, gdy osoba poddana tej swoistej kuracji będzie przekonana wewnętrznie, że może mu ona pomóc, co zaowocuje konsekwencją i dotrwaniem do końca. Dlatego ważne jest, aby dietetyk, który zasugeruje nam daną dietę, to był jednocześnie dietetyk. Wtedy wywrze on na nas odpowiedni wewnętrzny wpływ, który pomoże odnieść sukces.

Related Articles